Olympos Serisi ( 170’lik )

Katlamalı tente sistemi kış bahçesi, oteller, restoranlar, kafeler ve pastanelerde daha geniş bir alanda kullanmak için üretilmiş sistemdir.
Hava şartları ne olursa olsun paslanması çatlaması ve çalışmasında herhangi bir aksama meydana gelmez. Dış mekanlarda mimari görüntüye zarar vermez.
Katlanır tente ürünlerimiz, alüminyum profillerden üretilir. Sistem ve sistemdeki led ışıkları uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Led ışıkları alüminyum profillerin içine gizlenir. Ürünün ön kısmında oluk sistemi mevcuttur. Ayrıca sistemin montajı esnasında, paslanmaz inox bağlantı civataları ve parçaları kullanılarak, sistem tamamen sorunsuz çalışmaya göre tasarlanmıştır.
Sistemin çalışması üstündeki tentenin belli bir hızla katlanarak geriye çekilmesi ile sağlanır. İstenilirse güneşi engelleyebilir, ya da güneşten faydalanılabilir.
Katlamalı Tente Sistemi tamamen güvenli, sağlam ve su sızdırmaz sistemdir. Kullanılan kumaşlar blackout özelliğine sahip, yanmaz ve güneşten etkilenmez.
KATLANIR TENTE SİSTEMİ WINPERAX argesinde müşteri memnuniyeti, kalite ve kolay kurulum düşünülerek tasarlanmıştır. Profil tasarım ve tescili TPE tarafından patenti belgelenmiştir.


KATLANIR TENTE SİSTEMİ OLİMPOS SERİSİ 170’LİK TEKNİK ŞARTNAMESİ

Raylı tente sistemi kumaşı PVC esaslı -Üç katmanlı Black-Out kumaş
Kumaş toplam ağırlığı 850/m2/kg dir. -30 °C/+70 °C arasında özelliklerini korur. (DIN 53361)
Kopma mukavemeti 32/28 da N
Kumaş Su geçirmez ve Çürüme yapmaz özelliğine sahiptir.
Kumaş ve fitil birleşimleri HF yüksek Frekanslı 25 KW gücünde tam otomatik kaynak makinesiyle imalat edilmektedir.
Sistem 25cm kar yükü ve 74km/h hıza karşılık gelen Bofor ölçeğinde 6 rüzgar şiddetine dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır.
Işık geçirmez ve alev yürümez özelliğine sahip
Motor uzaktan kumandalı kontrol güvenli RTS teknolojisi uzun menzile sahip motor içerisine entegre anten sayesinde betonarme duvar arkasından dahi çalışmaktadır.
Sistem uzaktan kumanda radyo sinyali ile çalışır. Modülasyon tip AM 433–92 Mhz TGM onaylı frekans bandı ve CE sertifikalı alıcı-verici(senkronize) kullanılır.
Her modülde mekanizmalı 3 taşıyıcı akstan oluşur. Taşıyıcı Ray aks profilleri petek örgülü 90x170x3mm ölçülerinde 6060 hydr norveç menşeili termik 12 alüminyumdur. (KALIN RAY)
Yağmur tahliye Oluklu ön kiriş profilleri 150mm x 150mm x 2,5mm kesit ölçülerinde 6060 hydr norveç menşeili termik 12 alüminyumdur.
Taşıyıcı ayak profilleri 130mm x 90mm x 2,5mm kesit ölçülerinde 6060 hydr norveç menşeili termik 12 alüminyumdur.
Alüminyum kornişlerde gizli led kullanılmaktadır.
Raylı tente sistem hareketini T10 zaman kayışı (çelik destekli) ile sağlamaktadır
Elektrostatik toz boyama
Alüminyum sistem ve kumaş birleşim yüzeylerinde Su ve Rüzgar sızdırmaz fitiller.
T10 Zaman kayışı gergi çektirme kutusu ayara uygun ulaşımı kolay açılır kapaklıdır.
Sistem kanallarına BLACK-OUT membran üzerinde drop su sızdırmaz su toplama slikonize elastik tozluk ve kanallar uygulanır.
Sistem kapalı konumdayken kumaş toplanma alanına a trapez sacdan 85 cm lik koruma çatısı yapılır. Metal konstrüksiyon Galvaniz üzeri eloktrostatik boya kaplıdır.
Yürüyen çatı aksları başlangıç ve lokomotif 62x 80 mm kesitlerinde ara akslar ise 62mmx45mm kesitlerindedir.
Her aks üzerinde bir çift yürüyen tekerlek bağlıdır.
Sistem dört mevsim şartlarına uygun tasarlanmıştır. Sistem yanları alüminyum doğrama ve katlar cam sistemi ile kapatılabilir özelliktedir.
Mekanizma 2 yıl, uzaktan kumandalı motor 4 yıl,Black-out kumaş 2 Yıl garantilidir.

TENTE KULLANMA TALİMATI

Yağışlı havalarda tente arkaya tamamen açılmalı veya öne doğru tamamen kapatılmalıdır.Yarıda kesinlikle bırakılmamalıdır.
Kumanda yetkili personel tarafından kullanılmalıdır.
Tente motoru kendinden korumalı olduğundan dolayı ısınınca kendini korumaya alır.Motor soğuduktan sonra tekrar çalışmaya devam eder.Gereksiz kullanımdan kaçınılmalıdır.
Temizlik esnasında kimyasal sıvı kullanmayınız,nemli bez kullanınız.
Kar yağışında tente öne doğru gergin bir vaziyette ise o şekilde kalması gerekir.kesinlikle arkaya doğru toplamayayınız.kar temizliği için kesici ve delici alet kullanmayınız.
Tente elektrik şebekesini ayrı kullanınız.Şebekeden gelen hatta ayrıca regülatör bağlanması tavsiye edilir.yüksek ve düşük gerilimden dolayı oluşabilecek arızalar elektronik ürünleri garanti kapsamı dışına sokar.
Su oluk gider deliklerini sık sık kontrol ediniz.Tıkanması halinde su tahliye olmaz.
Tente montajından sonra yetkili kişi dışında kimsenin tenteye müdahele etmemesi gerekir.

NOT : Tente kullanma talimatının dışında oluşan durumlarda sistem garanti kapsamından çıkar.

Olympos Serisi ( 170’lik )